

Малюнки олівцем – це завжди хороша і корисна практика як для художників-початківців з нуля, які тільки почали свій шлях в образотворче мистецтво, так і для професійних. У цій публікації ми підібрали для вас, дорогі читачі, кілька поетапних “інструкцій” – як навчитися малювати олівцем з нуля. Ці техніки малювання олівцем від провідних художників допоможуть вам підняти свої навички малювання на новий рівень, незалежно від того, чи використовуєте ви графітний олівець або кольорові олівці.
Варто зауважити, що олівець один із простих матеріалів за допомогою яких можна легко навчитися малювати, адже графіт це найлегше середовище для контролю, особливо важливо це тому, хто вчитися малювати олівцем з нуля. Дізнавшись про різноманітні техніки та способи нанесення малюнка олівцем, ви переконаєтеся, що це не просто інструмент, який можна використовувати для контурного нанесення малюнку, але й саме по собі засіб образотворчого мистецтва для створення шедеврів.
У наших попередніх статтях вже говорилося, як правильно підібрати потрібного виду олівець, як потрібно навчиться його правильно тримати, точніше сказати визначити тиск (опору) з якою будете тримати. Спробуйте малювати з меншим тиском, а потім зосередьтеся на деталях. Буде краще, якщо ви зможете опанувати мистецтво штрихування, що допоможе створити різноманітні тіньові ефекти. Почнемо з простих ліній та геометричних фігур.
Наступним етапом буде ускладнення малюнка. Що це означає? Ви повинні підібрати нескладні малюнки або фотографії, як зразок для малювання і поступово пробувати їх намалювати самим за допомогою олівця. Попередження: не копіюйте точне зображення; просто використовуйте зображення для практики. Багато фотографів та художників володіють авторськими правами на свої роботи, і будь-яке копіювання без їх прямого дозволу є незаконним.
Як правило, новачкам буде легше малювати те, що вони добре знають, чи зустрічаються в повсякденному житті, наприклад квіти. Спробуймо на прикладі однієї квітки позначити етапи такого малюнка олівцем з нуля. Часто краще почати з простих штрихів і легких малюнків пелюсток, перш ніж пробувати щось складне. Спробуємо намалювати троянду:
- Додаємо деякі деталі до верхньої частини;
- Домальовували форму троянди і контур пелюстки;
- Промальовуємо пелюстки, звертаючи увагу на вигини;
- Нижня частина бутона і листя під ним;
- Стебло і деталізуємо листя.
Ну ось і все – троянда вийшла!