Як навчитися малювати олівцем поетапно

Автор | Жовтень 12, 2020

Для багатьох художників малюнки олівцем – це знайомство із світом мистецтва, навіть якщо ви працюєте в іншій техніці, розуміння того, як малювати олівцем, може допомогти поліпшити свої навички й в іншому вигляді живопису. Представлені варіанти малюнку олівцем охоплюють все, від основ – створення позначок до складних процесів, які виштовхнуть вас із зони комфорту. Навіть якщо у вас є попередній досвід, така інформація – це додаткові навички та розуміння. Окрім цього, порадимо вам інструменти і матеріали, які вам необхідно знати, такі як змішування пнів, варіанти паперу та інші матеріали.

У попередніх публікаціях ми розглядали підготовчі етапи перед початком роботи з олівцем (якщо ви ще не ознайомилися з ними, обов’язково зробіть це). Одним з перших таких етапів є правильний підбір певного виду олівця яким будете малювати. Ми розглянули декілька видів олівців, їх товщину і навіть техніку правильного положення руки (а також поговорили про оптимальну силу, з якою потрібно тиснути на олівець). У цій публікації продовжимо говорити про технічні речі малюнка олівцем (наприклад, як вибрати папір і підібрати хорошу гумку) і декількох етапів його створення.

Почнемо з паперу! Існують різні види паперу, але ми хочемо загострити вашу увагу на гладкому папері (покриття пластини), яка витримує сильне стирання, подряпини і стирання. Вибираючи гумки, потрібно підібрати таку, щоб при стиранні не залишалося ніяких слідів. Для цього потрібні спеціальні гумки, які нагадують пластилін для ліплення і необхідні для малювання змішаним олівцем. Вони м’яко знімають відблиски, не пошкоджуючи поверхню паперу. Також хорошим варіантом стане стікери-гумки, які зроблені з вінілу та акуратно стирають сліди олівцевця. Невелика точка вінілової гумки може видалити чіткі лінії та деталі на вашому малюнку.

Тепер приступимо до практики, сьогодні з акцентуємо увагу на освітленні вашого малюнку, яке дуже впливає на реалістичність картинки. Для більш реалістичного зображення потрібно попрактикуватися в декількох елементах затемнення. Тінь вашого зображення повинна бути максимально темніше в порівнянні з усією картиною (не бійтеся якщо це буде колір наближений до чорного). “Друга тінь» – не край об’єкта, а скоріше тінь на об’єкті показує, що це закруглена поверхня (світліше, ніж попередній, відповідний колір – темно-сірий). Наступний етап – це основний колір вашого зображення (в кольоровій палітрі – середньо сірий). Між двома першими квітами обов’язково потрібен, як додаткове світло (що йде ззаду тінь, яка буде світло-сіра). Центральна частина вашого малюнка – повний колір – тон який плавно переходить в білий.

Практикуйтеся з грою тіней і створюйте малюнок з реальними ефектами.

2 коментарі до “Як навчитися малювати олівцем поетапно

  1. Сповіщення: Як навчитися малювати олівцем | Онлайн-школа пісочної анімації

  2. Сповіщення: Як навчитися малювати олівцем з нуля поетапно | Онлайн-школа пісочної анімації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *