як навчитися малювати обличчя

Автор | Жовтень 10, 2020

Обличчя – це саме та частина нашого тіла за допомогою якої ми ідентифікуємо ту чи іншу людину, тому при зображенні обличчя важливо чітко та детально прописати усі риси. Малюнок обличчя це цілий напрямок в історії образотворчого мистецтва. У сучасному розумінні слово портрет (зображення обличчя, людини) почали використовувати у Стародавньому Єгипті, де малювали обличчя фараонів.  

Здається, портрети ніколи не старіють, попри те, що це одна з найскладніших категорій для засвоєння. Чому малювання облич настільки хитра тема? На відміну від натюрмортів та пейзажних картин, які можуть мати незначні варіації та неточності, не впливаючи на остаточну роботу, портрет повинен ретельно зображати пропорцію, відтінки та особливості, характерні для людини, яка сидить за портретом, щоб отримати справжнє і правдоподібне зображення.

Для початку ми малюємо окружність, яка не має бути ідеально рівною, але все ж таки намагайтесь намалювати достатньо рівну площину. Умовно весь малюнок ділимо на дві частини і проводимо вертикальну лінію. Вона потрібна для того, щоб поділити усі риси нашого обличчя навпіл і на яку ми будемо опиратися коли будемо все вибудовувати. Таку ж лінію малюємо і вертикально. Тепер по середині, де перетинаються дві лінії зображаємо фігуру, яка ніби складається з двох трикутники – це буде основа для нашого носу. Після чого потрібно такі ж лінії провести на місці очей та  роту. Будьте уважними!!! Усі деталі нашого обличчя потрібно зображати у вірних та чітких пропорціях. Тобто коли у вас є перетин різноманітних контурів, вам потрібно малювати кожен з елементів вашого обличчя наполовину (одна частина на одній стороні, інша частина, яка буде складати 50% на іншій). Так, наприклад внутрішня частина ока має збігатися по горизонталі із зовнішньою частиною носа. Коли ви малюєте ніс затушовуйте темнішим кольором кінчик носу та збоку над ніздрями, аби створити реалістичний ефект та надати об’ємності. Для зручності можете кожну деталь, рису промалювати окремо для того аби згодом було легше створювати повноцінний малюнок обличчя. 
Перш за все, після загальних контурів намалюйте ніс та ніздрі на них буде зручно орієнтуватися в подальших елементах. Очі намагайтеся виділяти, що зробить ваш малюнок більш реальним та цікавим. Якщо ви хочете, щоб обличчя на малюнку дивилося прямо на вас, зіниці потрібно трохи підійняти. Для зображення брів потрібно провести додаткові вертикальні лінії. А посмішку на обличчі зможете намалювати дуже просто, підійнявши куточки губ вгору. І після цього проводимо контури самого обличчя. Після чого останнім штрихом стане волосся. Обираєте проділ і малюєте елементи вашого волосся.
Важливо завжди практикуватися, чим більше буде ваших спроб, тим більший буде у вас рівень. Успіхів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *