Чи можна малювати піском?

Автор | Серпень 20, 2020

Чи задумувались ви колись, що б відповів Мікеланджело на питання: “Чи можна малювати піском? Як називається мистецтво малюнку піском?”, – 

– він би напевно здивувався, а може навпаки подумав, що це хороша ідея творити за допомогою піску. Так чи інакше, сьогодні, ми не можемо припустити, чому великі художники минулих століть не винайшли таку техніку образотворчого мистецтва як малювання піском.

Але в ХХ столітті, може за допомогою великого технічного прогресу або визначних відкриттів, в 70-хх роках канадсько-американський мультиплікатор Керолін Ліф змогла епатувати публіку пісочним мистецтвом, сюжет під назвою «Пісок, або Петя і Вовк» [Керолайн Ліф. Чим складніше, тим краще] став першою анімацією з піску у світі, після чого потужною хвилею почали з’являтися на світ анімаційні короткометражки, одна з яких отримала Премію “Оскар” (1977 р. “Пісочний замок” До Хёдеман). Такі інтерактивні невеличкі вистави отримали назву Пісочна анімація і поступово почали поширюватися по всьому світу.

Пісочна анімація відома, як пісочне мистецтво – форма візуального оповідання, в якій художник вправно маніпулює дрібними піщинками для створення зображень та анімації. Процес починається з нанесення піску на освітлену поверхню, після чого зображення з’являються шляхом малювання ліній і фігур голими руками. Це все більш популярний засіб для виступів і покадрового анімації, поступово захоплюючи розважальну індустрію.

Процес створення пісочної анімації носить імпровізаційний, швидкий, безперервний характер і часто супроводжується іншими формами перформансу, такими як музика, хореографія, драма і танець. Завдання пісочного аніматора – розгорнути розповідь через послідовність візуальних образів, створених за допомогою безперервного потоку фізичних жестів.
Навчитися мистецтву малювання піском дуже легко і просто, підберіть на нашому сайті оптимальний курс для себе, вчіться та отримуйте нову професію або знайдіть своє хобі, яке приносить не тільки задоволення, але й фінансову підтримку.