Арт терапія малювання піском

Автор | Листопад 8, 2020

Арт-терапія

Арт терапію малювання піском, часто призначають для людей, які пережили травмуючі події у житі: жорстоке поводження або катастрофічний інцидент. Хоча цей вид арт терапії найчастіше практикують з дітьми, арт терапія малювання піском також може бути корисна для підлітків та дорослих. Пісочні малюнки, один з видів арт терапії – це «практична» психологічна робота, яка є доповненням до розмовної терапії. Це потужний терапевтичний метод, який сприяє природній здатності зцілення психіки. Чому саме пісочна терапія? – ранній досвід роботи з піском або землею – перше «мистецтво довкілля», яке ми всі створюємо природним чином. Універсальні форми, такі як доріжки, відбитки, ями, насипи, тунелі та крапельки, виникають в пляжних іграх та пісочницях спонтанно. В рамках арт терапії їх значення використовуються, щоб допомогти позначити стадію розвитку клієнта і стадію терапії. 

При використанні цього типу терапії, психотерапевти використовують піщані лотки для оцінки, діагностики або лікування різних психічних захворювань. Дослідження показують, що терапія пісочним мистецтвом також може допомогти поліпшити емоційний вираз, зменшивши психологічний стрес, який може виникнути в результаті обговорення, події які травмують або переживань. 

Арт терапія з використанням пісочних малюнків була розроблена Дорою Калфф, натхненної роботою з Маргарет Лоуенфельд, британським дитячим психіатром і розробником World Technique. Теорія Кальфа, заснована на буддійських споглядальних практиках. Така арт терапія заснована на уявленні про те, що, якщо терапевт надає клієнту безпечний простір, клієнт буде використовувати лоток з піском для самостійного вирішення своїх проблем.

Дослідження також показують, що арттерапія малювання піском зменшує симптоми багатьох проблем з психічним здоров’ям і підвищує опірність. Оскільки пісочна терапія не структурована, вона дозволяє клієнтам випробувати зцілення в процесі лікування. 

Коли пісочна терапія використовується як частина плану лікування, терапевт може надати короб з піском, а потім шукати спільні теми, які вказують на невпевненість або агресивна поведінка, а також на стійкість і позитивний емоційний вираз. Такі сеанси можуть тривати від 30 до 60 хвилин і плануватися щотижня або раз на два тижні. Робота з предметами та фігурами дозволяє клієнтам знайти почуття свободи й контролю. Зцілення відбувається, коли внутрішній світ і життєвий досвід клієнта стають видимими в лотку і починають набувати для нього сенс. Терапевт використовує керовані питання, щоб полегшити розуміння.

1 коментар до “Арт терапія малювання піском

  1. Сповіщення: Sand art малювання піском київ | Онлайн-школа пісочної анімації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *